Miejski Informator Młodzieżowy

opublikowano: 2015-06-15 10:45, jan.siesicki

Młoda Warszawa to Miejski Informator Młodzieżowy stworzony z myślą o osobach w wieku 12-19 lat, uczących się lub mieszkających w Warszawie. Informator pozwala lepiej zrozumieć miasto, a także wspiera aktywność i samorządność młodzieży.

Informator podzielony jest na sześć części:

• O Warszawie – w tej części znajdziecie informacje dotyczące ustroju miasta, w tym kompetencje organów władz i dzielnic (jak również adresy i godziny otwarcia urzędów dzielnic).
  • Jak załatwić sprawę w urzędzie? – ten rozdział wyjaśni Wam czym jest Miejskie Centrum Kontaktu - Warszawa 19115 oraz czym zajmują się Wydziały Obsługi Mieszkańców w urzędach dzielnic. Dowiecie się, gdzie możecie szukać informacji dotyczących miasta, jak wyrobić potrzebne dokumenty (np. dowód osobisty i prawo jazdy) oraz jakie korzyści płyną z posiadania Karty Młodego Warszawiaka.
  • Jak być aktywnym w Warszawie? Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, to zawarte tu informację, na pewno okażą się przydatne przy ich realizacji! Dowiecie się jakie są możliwości angażowania się i aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnych (szkolnych, osiedlowych czy dzielnicowych) poprzez inicjatywę lokalną, budżet partycypacyjny, konsultacje społeczne, wolontariat, działalność w organizacjach pozarządowych, uczestnictwo w samorządzie uczniowskim czy młodzieżowej radzie dzielnicy.
  • Młodzież w przestrzeni miejskiej - w tym rozdziale wymieniamy ciekawe miejsca w Warszawie, które warto odwiedzić i które mają ciekawą ofertę dla młodych mieszkańców.
  • Do czego mam prawo? – to zbiór informacji dotyczących Twoich praw, które masz, jako uczeń i jako obywatel. Znając swoje prawa będziesz mógł świadomie i odpowiedzialnie uczestniczyć w życiu szkoły, miasta i państwa.
  • Poradnictwo – potrzebujesz pomocy zdrowotnej lub prawnej? Chciałbyś porozmawiać z doradcą zawodowym? Szukasz informacji na temat stypendiów? Zajrzyj do tego rozdziału informatora. Umieszczono tu wiele adresów do organizacji udzielających różnych form wsparcia.

Chcąc być cały czas na bieżąco, będziemy uaktualniać nasz Informator. Jeżeli macie jakieś uwagi, pomysły lub ciekawostki – piszcie na adres: politykamlodziezowa@um.warszawa.pl

Miejski Informator Młodzieżowy możecie pobrać w formacie pdf i mieć go zawsze przy sobie na swoim smartfonie! :)

1. 1.
    Młoda Warszawa - Miejski Informator Młodzieżowy