Młodzieżowa Rada Warszawy

Młodzieżowa Rada Warszawy

Edukacja Samorządowa

opublikowano: 2015-06-15 10:27, jan.siesicki

Po co w ogóle edukacja samorządowa? Jeżeli denerwuje Cię stan ławek w pobliskim parku albo uważasz, że w Warszawie brakuje ścieżek rowerowych lub boisk do koszykówki, ważne abyś wiedział, że właśnie Ty możesz mieć wpływ na te i wiele innych kwestii.

Edukacja Samorządowa

Wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość z pewnością niesie ogrom satysfakcji, a dzięki samemu procesowi zdobędziesz umiejętność dialogu i pracy w grupie. Poza tym, z pewnością spotkasz innych, aktywnych młodych mieszkańców, którzy również chcą wziąć sprawy lokalne w swoje ręce.

Urząd m.st. Warszawy oraz Młodzieżowe Rady przygotowały szereg inicjatyw, aby młodzież mogła poszerzyć swoją wiedze i umiejętności w obszarze edukacji samorządowej i by wspierać pomysły i projekty młodzieżowe!

Nastolatek w Samorządzie to projekt trwający od 2002 roku. Są to 6-cio godzinne warsztaty skierowane do uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania uczniowie dyskutują o samorządności w szkole, dzielnicy i mieście oraz opowiadają o inicjatywach podejmowanych w ich otoczeniu. Zastanawiają się także nad ramami działania władz dzielnicy i miasta, tworzą własne projekty związane z ich pasjami i rozwojem osobistym.

Relacje z warsztatów możecie śledzić na facebooku: www.facebook.com/MlodaWarszawa

A zgłoszenia klas i wszelkie zapytania dotyczące warsztatów można wysyłać na adres mailowy: nastolatek@um.warszawa.pl  

Otwarte warsztaty samorządowe to jednorazowe spotkania trwające około 2 godzin dla osób młodych, które chcą dowiedzieć się jak funkcjonuje miasto, jakie inicjatywy mogą podjąć sami młodzi mieszkańcy i w jaki sposób mogą zarazem współdecydować o najbliższym otoczeniu. Podczas różnych ćwiczeń i symulacji można zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności. Podczas warsztatów dowiecie się skąd można otrzymać pieniądze na swoje projkety.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o maila: politykamlodziezowa@um.warszawa.pl

Gry miejskie to propozycja dla osób, które chcą poprzez dobrą zabawę, zadania specjalne i działanie zespołowe poznać od kulis funkcjonowanie miasta. Gra daje możliwości zobaczenie w terenie jak w praktyce działają narzędzia partycypacji obywatelskiej.

Jeśli chcesz masz pytania lub chcesz poznać więcej szczegółów napisz na politykamlodziezowa@um.warszawa.pl