Młodzieżowa Rada Warszawy

Młodzieżowa Rada Warszawy

Aktywna warszawska młodzież

opublikowano: 2015-06-12 13:04, jan.siesicki

Aktywna warszawska młodzież to program, dzięki któremu młodzież może otrzymać fundusze na realizację swoich pomysłów. Nawet do kilku tysięcy złotych!

Kto może otrzymać grant?

Razem ze znajomymi macie ciekawe pomysły? Chcecie rozwijać swoje zainteresowania i pasje, zorganizować jakieś fajne wydarzenie? Nie musicie być kolegami z klasy. Możecie znać się z osiedla, harcerstwa, czy zajęć dodatkowych. Wystarczy, że chcecie rozwijać swoje zainteresowania i pasje lub wspólnie ze znajomymi macie ciekawe pomysły i chcecie wcielić je w życie. Granty na swoje działania mogą otrzymać wszyscy chętni uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jakie działania?

W ramach Aktywnej warszawskiej młodzieży można otrzymać nawet do kilku tysięcy złotych! Zastanawiacie się, jakie projekty można zrealizować? Grupa piłkarzy chciała dobrze przygotować się do turnieju piłkarskiego – otrzymała grant, który przeznaczyła na opłacenie profesjonalnego trenera. Grono harcerzy marzyło o zorganizowaniu festiwalu piosenki harcerskiej – udało się dzięki wsparciu Aktywnej Warszawskiej Młodzieży. A może macie pomysły na warsztaty? W ramach Inicjatyw Młodzieżowych sfinansowano m.in. warsztaty cukiernicze, na których młodzież uczyła się przygotowywania deserów i pieczenia ciast.

Każdy Wasz pomysł na aktywne działania naukowe, edukacyjne, obywatelskie, kulturalne, rekreacyjne, społeczne, związane ze środowiskiem lokalnym, jest cenny i może uzyskać pomoc!

Jak uzyskać grant?

M.st. Warszawa przyznaje granty za pośrednictwem wybranych organizacji, które określają konkretne warunki – liczbę osób biorącą udział w projekcje, maksymalną pulę pieniędzy, które można otrzymać, konieczność posiadania pełnoletniego opiekuna grupy, czy miejsce realizowania projektu (część organizacji przyznaje granty na działania realizowane wyłącznie na terenie Warszawy).

Wszystkie dokładne informacje oraz formularze zgłoszeniowe możecie znaleźć na stronach internetowych organizacji przyznających granty. Tam możecie również szukać przykładów sfinansowanych projektów. Dokumenty, które trzeba wypełnić nie są skomplikowane. Przygotowano je tak, by uczniowie sami poradzili sobie z pozyskaniem i rozliczeniem funduszy. W razie pytań i wątpliwości można liczyć na pomoc doradców, ze strony operatorów, którzy podpowiedzą jak dobrze wypełnić wnioski.

Informacje o programie i zestawienie operatorów w obecnej edycji znajduje się na stronie: http://edukacja.warszawa.pl/aktywna-warszawska-mlodziez 

 

W roku szkolnym 2018/2019 granty przyznają:

1. Klub Inteligencji Katolickiej

ul. Freta 20/24A, 00-227 Warszawa
tel. 22 827 39 39

www.facebook.com/mampomysl
www.mampomyslkik.wordpress.com
mampomysl@kik.waw.pl

2. Polski Towarzystwo Fizyczne

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Pasteura 5 pokój 5.39 
tel. 22 553 29 39 

www.facebook.com/fizyka.uniwersytet
http://ochota.fuw.edu.pl
ochota@fuw.edu.pl

3. Stowarzyszenie Harcerskie i Okręg Mazowiecki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

ul. Hoża 57, 00-681 Warszawa
tel. 22 621 67 25

www.facebook.com/InicjatywyMlodziezowe
www.sh.org.pl/inicjatywy-mlodziezowe
www.mazowsze.zhr.pl/inicjatywy-mlodziezowe
inicjatywym@sh.org.pl 

4. Fundacja Arte

ul. Walecznych 12/3, 03-916 Warszawa
tel. 22 891 01 62

https://www.facebook.com/Fundacja-ARTE-225112447527060/?ref=br_rs
http://www.fundacja-arte.pl/projekty-2018/108/index.php
f
undacja@fundacja-arte.pl 

Trzymamy kciuki za realizację Waszych pomysłów i projektów!