Warszawa miastem z klimatem dla młodych.

opublikowano: 2016-02-02 15:54, jan.siesicki

Pani Prezydent m.st. Warszawy podpisała zarządzenie w sprawie przyjęcia do realizacji Programu Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020. Wszystko po to, aby Warszawa stała się miastem, które: zapewnia warunki do życia, nauki i pracy odpowiadające potrzebom młodzieży, rozwija potencjał młodych i umożliwia młodzieży udział w podejmowaniu decyzji, które jej dotyczą.

Młoda Warszawa fot. Młoda Warszawa

Warszawski Program Młoda Warszawa na lata 2016–2020 wyznacza kierunki polityki młodzieżowej Warszawy. Jego głównymi celami są poprawa jakości życia młodych ludzi oraz wzmocnienie uczestnictwa młodzieży w życiu miasta. Hasło programu – Warszawa miastem z klimatem dla młodych – wyraża chęć stworzenia optymalnych warunków rozwoju dla wszystkich młodych ludzi mieszkających, uczących się i pracujących w stolicy.

Młoda Warszawa była spójny, interdyscyplinarny program działań na rzecz młodzieży, który będzie realizowany przez samorząd z udziałem przedstawicieli młodzieży, miejskich instytucji, organizacji pozarządowych, uczelni i przedsiębiorców. Założenia Programu uwzględniają potrzeby młodzieży i obejmują najważniejsze dla niej obszary, między innymi: edukację, zatrudnienie, kulturę, zdrowie i profilaktykę, integrację społeczną, wypoczynek, sport i rekreację, sprawy mieszkaniowe, sytuację młodych rodzin, bezpieczeństwo, planowanie przestrzenne miasta, transport, udział w samorządności i podejmowaniu decyzji dotyczących miasta i młodzieży.

Zachęcamy do zapoznania się z zarządzeniem i treścią programu. Dokumenty dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej: http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/1BA42A97-2BC5-4815-AC24-CD3EFD868C70,frameless.htm

1. 1.
    Program Młoda Warszawa
    (plik: Program Młoda Warszawa..doc, rozmiar pliku: 1929 KB)