Miejski Informator Młodzieżowy

opublikowano: 2015-06-23 09:39, jan.siesicki

Młoda Warszawa to Miejski Informator Młodzieżowy stworzony z myślą o osobach w wieku 12-19 lat, uczących się lub mieszkających w Warszawie. Informator pozwala lepiej zrozumieć miasto, a także wspiera aktywność i samorządność młodzieży.

Miejski Informator Młodzieżowy fot. Miejski Informator Młodzieżowy

Informator podzielony jest na pięć części:

• O Warszawie – w tej części znajdziecie informacje dotyczące ustroju miasta, w tym kompetencje organów  władz i dzielnic (jak również adresy i godziny otwarcia urzędów dzielnic).
  • Jak załatwić sprawę w urzędzie? – ten rozdział wyjaśni Wam czym zajmują się Wydziały Obsługi Mieszkańców w Urzędach Dzielnic. Dowiecie się, gdzie możecie szukać informacji dotyczących miasta, jak wyrobić potrzebne dokumenty (np. dowód osobisty i prawo jazdy) oraz jakie korzyści płyną z posiadania Karty Młodego Warszawiaka.
  • Jak być aktywnym w Warszawie? Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, to zawarte tu informację, na pewno okażą się przydatne przy ich realizacji!  Dowiesz się jakie są możliwości angażowania się i aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnych (szkolnych, osiedlowych czy dzielnicowych) poprzez inicjatywę lokalną, budżet partycypacyjny,  konsultacje społeczne, wolontariat, działalność w organizacjach pozarządowych, uczestnictwo w samorządzie uczniowskim czy Młodzieżowej Radzie Dzielnicy
  • Do czego mam prawo? – to zbiór informacji dotyczących Twoich praw, które masz, jako uczeń i jako obywatel. Znając swoje prawa będziesz mógł świadomie i odpowiedzialnie uczestniczyć w życiu szkoły, miasta i państwa.
  • Poradnictwo – potrzebujesz pomocy zdrowotnej lub prawnej? Chciałbyś porozmawiać z doradcą zawodowym? Szukasz informacji na temat stypendiów? Zajrzyj do tego rozdziału Informatora. Umieszczono tu dużo danych – linków, adresów oraz numerów telefonów.

Chcąc być cały czas na bieżąco, będziemy uaktualniać nasz Informator. Jeżeli macie jakieś uwagi, pomysły lub ciekawostki – piszcie na adres: politykamlodziezowa@um.warszawa.pl

Miejski Informator Młodzieżowy możecie pobrać w formacie pdf ze strony www.mrw.um.warszawa.pl/miejski-informator-m-odzie-owy#node-3095 i mieć go zawsze przy sobie na swoim smartfonie! :)